اجرای قانون جدید ضد جاسوسی در چین

[ad_1]

کد خبر:
82580984 (6052080)
|
تاریخ خبر:
09/04/1396
|
ساعت:
13:9|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، قانون مذکور از این هفته به اجرا گذاشته شده است و دولت می گوید امیدواری زیادی وجود دارد که با موضوع جاسوسی بیگانگان در کشور مقابله شود بخصوص آنکه موارد ذی ربط افزایش یافته است.
دولت چین و دستگاه های امنیتی این کشور از سال گذشته میلادی تاکنون در چندین مورد از دستگیری شماری از جاسوسی از منطقه آسیای شرقی و جنوب شرقی از جمله از ژاپن خبر داده اند که ظاهرا در مورد دریای جنوبی علیه چین جاسوسی کرده اند.
قانون ضد جاسوسی که قانون اطلاعات ملی کشور نیز خوانده می شود از سوی کنگره ملی خلق چین و با هدف حراست از امنیت ملی و با تمرکز بر مقابله با جاسوسی اتباع خارجی از چین تنظیم شده است.
مدتی قبل آمریکا به چین اعتراض کرد که شمار زیادی از اتباع این کشور را در سال های اخیر به عنوان جاسوس دستگیر کرده و بعضا آنها را کشته است، اتهامی که چین تکذیب نکرد و بر عکس اعلام کرد که اگر این طور باشد نشان دهنده قدرت امنیت ملی چین است.
در قانون مذکور به شهروندان چین امکان داده شده است اطلاعات مربوط به افراد و سازمان های خارجی مشکوک را که می توانند تهدیدی برای کشور باشند، جمع آوری کرده و در اختیار مراجع ذی ربط قرار دهند.
تارنمای «یی سی» چین روز جمعه نوشته است که بخش دیگری از قانون مربوط به مبارزه با تروریسم است و اگر اطلاعاتی مربوط به شبکه های تروریستی باشد مردم می توانند آن را در اختیار مسوولان قرار دهند تا با شبکه های افراطی و تروریستی مقابله شود.
چین در سال 2014 میلادی قانون ضد جاسوسی دیگری را به اجرا گذاشته بود که تمرکز آن بر مسایل دفاعی و نظامی بود و قانون جدید از لحاظ محتوا تفاوت های آشکاری با قانون قدیمی دارد.
در قانون جدید آمده است، هر کسی که از این پس موارد محرمانه را فاش کرده و یا در مسیر جمع آوری اطلاعات جاسوسی و اجرای مقررات ذی ربط اختلال ایجاد کند، مورد مجازات قرار خواهد گرفت.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *