امامان جمعه:وحدت و پرهیز از تخریب کلید توسعه و پیشرفت کشور است

[ad_1]

کد خبر:
82581263 (6052595)
|
تاریخ خبر:
09/04/1396
|
ساعت:
16:59|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، خطیبان نماز جمعه با بیان اینکه تمامی قوا و مسئولان نظام اسلامی باید با حفظ وحدت کلمه، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند، خاطر نشان کردند: مسئولان و مقامات کشور باید از بیان صحبت هایی که به این سرمایه بزرگ نظام جمهوری اسلامی، لطمه وارد می کند بپرهیزند.
** امام جمعه ارومیه: آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و پرهیز از بی قانونی است
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ در نزد خداوند متعال و مردم امری پسندیده است، اضافه کرد: معنای واقعی ‘ آتش به اختیار’، کار فرهنگی خودجوش و منظم و پرهیز از هرگونه فحاشی و بی قانونی است.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزود: عده ای از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آتش به اختیار برداشت نادرستی داشتند ولی باید بدانیم این واژه طلبکار کردن مدعیان پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.
وی ادامه داد: کار فرهنگی باید در اولویت فعالیت های مردم و مسئولان قرار گیرد تا جوانان در مسیر واقعی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار بگیرند.
وی ادامه داد: کارهای فرهنگی باید بیشتر از مسایل سیاسی مورد توجه قرار گیرد تا اهداف و آرمان های نظام و امام راحل در جامعه اسلامی نهادینه شود.
**امام جمعه موقت اصفهان: ایمان و شجاعت نیروهای مسلح و انتظامی از امتیازهای ایران اسلامی است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: ایمان، شجاعت و از خود گذشتگی نیروهای مسلح و انتظامی کشورمان از امتیازهایی است که فقط در ایران اسلامی وجود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در نماز جمعه این هفته در مصلای بزرگ اصفهان افزود: قدرت نیروهای سپاه، ارتش، بسیج، اطلاعات و انتظامی کشورمان فقط در اسلحه نیست بلکه در ایمان و از خود گذشتگی آنها نیز این قدرت وجود دارد.
وی با بیان اینکه مردم کشورمان با شوق به سوی نبرد با دشمن می روند، اظهار کرد: اگر سپاه نبود، ایران اسلامی و امنیت آن نیز نبود.
وی با اشاره به شرط هایی که امریکا در بخش های مختلف می گذارد، تصریح کرد: امریکا و دشمنان ما با شرط گذاشتن درباره اینکه سپاه و بسیج در مسائل منطقه ای شرکت نکنند، می خواهند عوامل اقتدار را از ما بگیرند.
امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما و همچنین دنیای بیدار و آگاهی به داشتن ارتشی قوی و سپاهی قهرمان افتخار می کنیم و آنها از نظر تسلیحاتی به نقطه ای رسیده اند که امریکا و اسرائیل جرات آمدن به این طرف یا فکر تجاوز یا حتی پرت کردن گلوله ای به سمت مرزهای ما را ندارند.
وی همچنین با اشاره به موضوع ‘ آتش به اختیار’ و قرائت بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در این زمینه، اظهار کرد: اگر دیدید که دستگاهی مانند آموزش و پرورش، حوزه های علمیه یا دانشگاه ها مشکل هایی در مسائل فرهنگی دارند و قرارگاه مرکزی دچار اختلال است، منتظر فرمان مرکز نباشید و خودتان با دلیل و برهان وارد شوید.
حجت الاسلام میردامادی به بیاتات رهبر معظم انقلاب درباره جلوگیری از 2 قطبی شدن کشور نیز اشاره و تصریح کرد: نباید ملت ایران به 2 قطب تقسیم شود زیرا باعث ایجاد اختلاف و زمینه سازی برای جرات امریکا می شود.
**وحدت کلمه، همدلی و پرهیز از تخریب کلید توسعه و پیشرفت کشور است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: وحدت، همدلی، نقد منصفانه، پرهیز از تخریب و تبعیت از ولایت فقیه کلید توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: تمامی قوا و مسئولان نظام اسلامی باید با حفظ وحدت کلمه، همدلی و با پرهیز از تخریب پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنند و از بیان صحبت هایی که به این سرمایه بزرگ نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد می کند بپرهیزند.
وی ادامه داد: مسئولان نظام باید با پرهیز از حاشیه ها با همت والا و تلاش برای رفع کمبودهای فرهنگی و اقتصادی و تحقق وعده های انتخاباتی خود را برای خدمت هرچه بیشتر به مردم و جامعه برای چهار سال آینده آماده و برای توسعه هرچه بیشتر کشور تلاش کند.
**امام جمعه شیراز: ملت ایران یکپارچه از خدمتگزاران نظام دفاع می کند
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تحریم های مجلس سنای آمریکا علیه سپاه انقلاب اسلامی را محکوم کرد و گفت: ملت ایران یکپارچه از حامیان و خدمتگزاران نظام حمایت می کنند.
آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه دوم نماز جمعه شیراز افزود: دلیل اتخاذ این تحریم ها این است که آمریکایی ها دیده اند که سپاه علاوه بر حضور قدرتمند در عرصه نبرد، همراه با نیروهای وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و دیگر نیروهای مسلح در مبارزه با تروریسم با قدرت عمل کرده است و همچنین در عرصه سازندگی همه امکانات خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به کار گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه امریکا و تمام اذناب امریکا ناراحتند که این سپاه در میدان رزم آنچنان می درخشد و در میدان سازندگی این چنین مردانگی دارد و فداکاری می کند، گفت: سپاه برای حل مشکلات کشور قیام کرده و فعالیت های عمرانی گسترده ای را در کشور عهده دار است.
آیت الله ایمانی بیان کرد: باید تحریم های آمریکا علیه سپاه را رمز گشایی کرد و این که چرا امروز این تحریم ها علیه سپاه اتخاذ شده است.
امام جمعه شیراز اظهارکرد: نیروهای مسلح در قالب نیروهای ارتش، سپاه، انتظامی، وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی همگی در خدمت نظام اسلامی هستند و ما باید برای همه آنها دعا کنیم و حمایت لازم را از همه آنها داشته باشیم و اعتبارات مورد نیاز آنها را تامین و فضای کار را برای آنها فراهم کنیم تا دشمن بفهمد در مقابل تحریم ها، ملت ایران یک دست و یک زبان از حامیان نظام دفاع می کند و از آنانی که برای نظام سرمایه گذاری کردند هیچ گونه دریغی نداشته و ندارد .
**امام جمعه کرج: آمریکا قابل اعتماد نیست باید در مقابلش قاطعانه عمل کرد
نماینده ولی فقیه در استان البرزو امام جمعه کرج گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست لذا باید در مقابل افکار و اقدامات ضد ایرانی و اسلامی آن و هم پیمانانش ایستاد و قاطعانه عمل کرد.
آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: با طراحی تحریم ها و دشمنی هایی که آمریکا علیه ایران در گذشته انجام داده و ادامه دارد، چگونه می توان به آن اعتماد کرد.
وی اظهار کرد: آمریکا نام سپاه ایران را در لیست سیاه تحریم های جدید علیه ایران وارد کرده است در حالی که بسیاری از پروژه های خارج از کشور توسط سپاه انجام می شود.
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه رابطه ما با آمریکا با شرایط موجود خوب نخواهد بود ، خاطر نشان کرد: به خاطر همین رفتارها و برنامه های ضد ایرانی و اسلامی است که مردم ایران هر جمعه در نماز پر صلابت جمعه شعار مرگ بر آمریکا می دهند.
خطیب نماز جمعه کرج بیان کرد: همه باید بدانند که اگر در مقابل آمریکا کرنشی صورت گیرد او جلو می آید و این موضوع را می توان به راحتی از تحریم هایی که علیه ایران در پارلمان اروپایی و سنا به تصویب می رسد، متوجه شد.
حسینی همدانی ادامه داد: پاسخ دادن به این برنامه های آمریکا نباید در کشور شامل مرور زمان شود بلکه در زمان کوتاه باید به آن ها پاسخ داد.
**امام جمعه یزد: ترور و حذف شخصیت های اثرگذار نظام از اهداف جبهه استکبار است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ترور و حذف نخبگان انقلاب اسلامی و شخصیت های اثرگذار توسط منافقان کوردل از برنامه های همیشگی استکبار جهانی و حامیان آنها علیه انقلاب اسلامی است.
آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نمازجمعه یزد با گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدان بهشتی و صدوقی (ره) افزود: شهید آیت الله صدوقی (ره) از شخصیت های تاثیرگذار انقلاب اسلامی بود که در عرصه های مختلف به نظام، خدمت کرد و از چهره های موثر در انقلاب اسلامی بود.
وی یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و بخصوص شهید آیت الله بهشتی (ره) را گرامیداشت و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و بین نسل جوان تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در ادامه با تاکید بر معرفی دقیق و مستمر نظام اسلامی در قالب برنامه های مختلف به جهانیان به عنوان یک رسالت مهم گفت: تبلیغات ناکافی در خارج از مرزها با هدف معرفی ارزش های انقلاب از مهمترین ضعف‌ها در این حوزه محسوب می شود.
ناصری گفت: بعد از انقلاب اسلامی بصورت شایسته ثمرات و همچنین ارزش های انقلاب اسلامی به جهانیان معرفی نشده و باید وزارت امورخارجه در این زمینه بیشتر کار کند.
امام جمعه یزد همچنین حمایت‌ از رسانه‌های مختلف به منظور معرفی ارزش‌های انقلاب در سطح جهان را یک اولویت همیشگی ذکر کرد و با تاکید بر تبیین حضور ایران در کشورهای سوریه و عراق با استفاده از ظرفیت‌های رسانه ای افزود: لازم است بیش از گذشته در این خصوص اقدام شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر برنامه ریزی مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات تابستانی تاکید کرد.
**امام جمعه موقت مشهد:
رسیدن به اهداف حکومت اسلامی با تحقق آرمان های امام راحل میسر است
امام جمعه موقت مشهد گفت: بسیاری از مشکلات موجود در جامعه به خاطر فاصله گرفتن از آرمان های امام خمینی (ره) است و با تحقق این آرمان ها رسیدن به اهداف حکومت اسلامی امکان پذیر می شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: اسکتبار ستیزی، حفظ اعتدال و اصرار به خود کفایی از مهمترین آرمان های امام راحل بود که شاکله حکومت اسلامی را استوار می کند.
وی اظهار کرد: حقانیت برپایه اسلام، ایجاد ملت متعهد و انقلابی و برپایی حکومت اسلامی سه هدف بزرگی است که امام خمینی (ره) به دنبال آن بود.
وی گفت: اگر این سه هدف وجود نداشته یا خدشه دار شود، مردم جامعه از هر ترقه بازی و تهدید خواهند ترسید.
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه افزود: استکبار جهانی هیچگاه قابل اعتماد نبوده است و در طول تاریخ هرگاه اعتماد، امیدواری و تعامل با آن صورت گرفته، ضربه ای به حکومت و ملت اسلامی وارد شده است.
وی همچنین با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار کرد: این حضور نشانه علاقه مندی مردم به حکومت اسلامی است و نشان می دهد سرنوشت کشور برای مردم به چه اندازه مهم است.
امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه هر فرد منتخب باید 2 معیار اصلی را رعایت کند گفت: منتخب مردم باید از امانتی که در اختیار وی قرار گرفته سوء استفاده نکند و تمام دغدغه اش رفع مشکلات مردم باشد.
دریافت و انتشار : عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *