اندونزی اقدام رژیم صهیونیستی در بستن مسجدالاقصی را محکوم کرد

[ad_1]

کد خبر:
82604505 (6084706)
|
تاریخ خبر:
29/04/1396
|
ساعت:
12:47|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه اندونزی در پی بسته شدن درب های مسجد الاقص از روز جمعه گذشته به روی نمازگزاران، از رژیم اشغالگر قدس خواست ثبات و امنیت را به این مسجد بازگرداند.
‘آرماناتا نصیر’ سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی نیز حمله نیروی پلیس رژیم صهیونیستی به شیخ ‘عکرمه صبری’ امام مسجد الاقصی در بیت المقدس و نمازگزاران در جلوی مسجد را برای متفرق کردن آنها محکوم کرد.
نظامیان صهیونیست شامگاه سه شنبه با یورش به نمازگزاران فلسطینی در ورودی مسجدالاقصی با نمازگزاران درگیر شدند و بنابرگزارش ها شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست زخمی شد.
به نوشته تارنمای خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور مسلمان جنوب شرق آسیا، گفت: اندونزی، تیراندازی به امام مسجد الاقصی را محکوم می کند.
اندونزی پس از بسته شدن درب های مسجد الاقصی، تاکید کرد ‘اکنون همه مسلمانان برای انجام فعالیت های مذهبی و مشارکت در آیین عبادی در این مسجد از همه حقوق اساسی خود محروم شده اند’.
‘رتنو مرسودی’ وزیر امور خارجه اندونزیایی چهارشنبه شب ضمن رایزنی تلفنی با همتای اردنی خود وضعیت بیت المقدس را مورد بررسی قرار داد.
وزارت خارجه اندونزی اعلام کرد که رتنو نگرانی جاکارتا را ابراز کرده و از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و کشورهای منطقه خاورمیانه خواست فشار بر رژیم صهیونیستی را برای بازگرداندن امنیت و ثبات به مسجد الاقصی افزایش دهند.
از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی راهپیمایی فلسطینیان ساکن سرزمین های اشغالی در «روز خشم فلسطین» برای حمایت از مسجد الاقصی و اعتراض به اقدامات اخیر صهیونیست ها را سرکوب کرد.
این در حالی است که نمازگزاران فلسطینی به تحصن خود در ورودی های مسجد الاقصی و بخش قدیمی شهر قدس برای هفتمین روز متوالی در اعتراض به ایجاد ایست بازرسی های هوشمند، ادامه می دهند.
این اقدام رژیم صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که جمعه گذشته در پی درگیری پلیس رژیم صهیونیستی با جوانان فلسطینی، سه فلسطینی شهید شدند و دو صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *