تاکید بر ضرورت توسعه روابط علمی و همکاریهای دانشگاهی ایران و یونان

[ad_1]

کد خبر:
82605476 (6085918)
|
تاریخ خبر:
31/04/1396
|
ساعت:
2:2|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا؛ در این دیدار که جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه آتن نیز حضور داشتند، ‘علی محمد حلمی’ ضمن اعلام آمادگی رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در یونان مبنی بر توسعه همکاری های دانشگاهی، گفت: ما آماده ایم تا جهت ایجاد کرسی ایران شناسی، فرهنگ، تمدن و زبان فارسی در دانشکده فلسفه دانشگاه آتن همکاریهای لازم را انجام دهیم که البته نیازمند همکاری و مشارکت رییس دانشکده و دیگر اعضای هیات علمی و مسئولان محترم ذیربط است .
وی افزود: دادن فرصتهای مطالعاتی و پژوهشی واعطای بورس تحصیلی به واجدین شرایط برای تحصیلات تکمیلی به کمک دانشگاهها و مراکز علمی ایران و همچنین برگزاری همایش های علمی و فلسفی با مشارکت دانشگاه آتن از دیگر زمینه های فعالیت های مشترک است که ما علاقمندیم در این رابطه برنامه ای تنظیم و اقدام نماییم .
رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه همکاری های علمی بین دو کشور تاریخی و صاحب تمدن ایران و یونان، تصریح کرد: برای توسعه همکاریهای علمی و هنری میان دو کشور دوست ، ایران و یونان اراده خوبی وجود دارد .
‘النی کارمالیگنو’ رییس دانشکده فلسفه دانشگاه آتن نیز در این دیدار تصریح کرد: بعضی از همکاری ها از قبل ایجاد کرسی زبان و ادبیات نیازمند مصوبه وزارت آموزش و امور دینی یونان و تفاهمنامه همکاری بین دو داشگاه آتن و تهران می باشد ولی در بعضی از موارد دانشکده های دو کشور می تواند با تفاهمنامه و یا حتی بدون تفاهمنامه با یکدیگر همکاری داشته باشند و از این رو ما در ابتدا خواستار شروع برنامه هایی هستیم که براختی می توانیم اجرا کنیم.
وی افزود: برگزاری همایش های فلسفی بین دو دانشکده، تبادل کوتاه مدت دانشجو و استاد، اجرای برنامه های هنری و بخصوص موسیقی با بخش موسیقی دانشکده فلسفه ما می توان گام های ابتدایی را آغاز و سپس با رایزنی های لازم مسئولان علمی و وزارتخانه های آموزش دو کشور برای برنامه های بلند مدت اقدام کرد.
رییس دانشکده فلسفه دانشگاه آتن تصریح کرد: برای راه اندازی تدریس زبان فارسی به عنوان واحد درسی ‘ اختیاری- اجباری’ برای دانشجویان پایان دوران کارشناسی در دانشکده نیازمند دو نفر که به زبان یونانی صحبت کنیم، داریم و ما می توانیم به دو نفر برای این امر بورسیه اعطا کنیم و رفته رفته برای تدریس مشترکات فرهنگی دو کشور همچون فرهنگ بیزانس( رم شرقی) گام برداریم.
اروپام**462**3404**انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *