حمایت ازحقوق شهروندان محور اختلاف ‌نظر لندن و بروکسل دردومین دورمذاکرات برگزیت

[ad_1]

کد خبر:
82604720 (6085001)
|
تاریخ خبر:
29/04/1396
|
ساعت:
19:11|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، میشل بارنیه در نشست خبری مشترک با دیوید دیویس وزیر برگزیت انگلیس، پس از پایان دومین دور مذاکرات برگزیت در بروکسل بیان داشت: یک اختلاف‌نظر اساسی، در رابطه با چگونگی ضمانت از حقوق شهروندان و برخی نکات دیگر مانند حقوق نسل آینده و امکان تداوم حقوق فعلی به آنها، باقی‌مانده است.
وی افزود: در سند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شهروندان بایستی اطمینان لازم را برای ادامه زندگی روزانه‌شان داشته باشند. واقعیت این است که به نظر ما، راهی جز نظارت دیوان دادگستری اروپا برای تداوم دفاع از این حقوق وجود ندارد.
به‌طورکلی، اتحادیه اروپا بر این باور است که تنها مرجع تصمیم‌گیرنده و تضمین‌کننده حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، دیوان دادگستری اروپا خواهد بود.
این در حالی است که انگلیس بر لزوم خروج از عضویت دیوان دادگستری اروپا پس از ترک اتحادیه اروپا تأکید دارد.
مذاکره‌کنندگان انگلیسی بر این باورند که ادامه عضویت این کشور در دیوان دادگستری اروپا، به اتباع اروپایی این امکان را می‌دهد تا پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، پای دولت این کشور را به دادگاه‌های خارجی باز کنند.
انگلیس همچنین در نظر دارد تا پیش از اعطای اقامت به شهروندان اروپایی، سوءپیشینه متقاضیان را بررسی کند؛ این در حالی است که چنین اقدامی برخلاف دستورالعمل دیوان دادگستری اروپا به شمار می‌رود.
میشل بارنیه در اظهارات خود بیان داشت: تنها، دیوان دادگستری اروپا می‌تواند قوانین اروپا را تفسیر کند و بدین ترتیب انگلیس حق انتخاب ندارد، بلکه بایستی در عضویت این نهاد اروپایی باقی بماند.
بارنیه تأکید کرد: ما می‌خواهیم که از شهروندانمان با قوانین اروپایی حمایت کنیم.
در همین حال، دیوید دیویس وزیر برگزیت انگلیس نیز طی سخنانی در این نشست خبری گفت: میشل بارنیه فهرستی از موضوعاتی که نیازمند گفت‌وگوهای بیشتری هستند را تهیه‌کرده است.
وی بیان داشت: طرفین در رابطه با ضرورت اطمینان بخشی به اتباع اروپایی و انگلیسی تفاهم داریم، اما نسبت به چگونگی رسیدن به این اطمینان اختلاف‌نظرهایی وجود دارد.
«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس ماه گذشته طرحی را در رابطه با حفاظت از حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس ارائه داد که با عدم استقبال رهبران اروپایی مواجه شد.
بر اساس این طرح، شهروندان اروپایی ساکن انگلیس، که بیش از پنج سال در این کشور زندگی کرده‌اند، قادر خواهند بود تا در چارچوب وضع اقامتی جدید، از مزایای نظام بهداشتی و آموزشی انگلیس پس از برگزیت بهره‌مند شوند. بااین‌حال رهبران اروپایی می‌گویند که این طرح، آینده حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس را تضمین نمی‌کند.
دیوید دیویس در بخش دیگری از اظهاراتش به هزینه مالی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت که در این رابطه گفت‌وگوهای سازنده‌ای را با مقامات اروپایی داشته است.
وی بیان داشت: در این رابطه موضوعات زیادی مانده که بایستی صحبت شود؛ اما درنهایت دو طرف برای رسیدن به توافق بایستی از خودشان انعطاف نشان دهند.
این مقام انگلیسی در رابطه با مرزبندی دو ایرلند و خروج انگلیس از سایر نهادهای اروپایی، پس از ترک اتحادیه اروپا بیان داشت که پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است.
وی در پایان تأکید داشت که دور دوم مذاکرات برگزیت، ضرورت انعطاف بیشتر طرفین برای حل چالش‌های خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برجسته‌تر ساخته است.
دور اول مذاکرات برگزیت از ماه ژوئن گذشته آغاز شد و دو طرف دو سال فرصت خواهند داشت تا بر سر جزییات روابط آینده‌شان پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه مارس 2019 توافق کنند.
میشل بارنیه نماینده کمیسیون اروپا موظف است تا گزارشی از نتیجه مذاکرات خود با انگلیس را در نشست ماه اکتبر رهبران اروپا ارائه دهد.
اروپام ** هـ ن ** شبس 1574 ** انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *