درس انقلاب اسلامی دانشگاه ها به پیش نیاز احتیاج دارد

[ad_1]

کد خبر:
82606325 (6087186)
|
تاریخ خبر:
31/04/1396
|
ساعت:
17:16|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی ثقفی روز شنبه در نشست استادان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تهران اظهار کرد: زمان ارائه درس انقلاب اسلامی در دانشگاه ها محدود است و آنجا درصدد اثبات درستی این نگاه که تاریخ بشر با تاریخ دین برابر است، نیستیم.
وی پیشنهاد کرد که جوان دانشگاهی به اندازه کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت، بحارالانوار را ببینید و بیندیشد که امامان شیعه درباره تاریخ پیدایش تمدن چه گفته اند و چگونه حدسیات و فرضیات محققان غربی را به طور دقیق تر تبیین کرده اند.
این مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد: وقتی دانشجو تاریخ بشر را با تاریخ انبیا معادل می داند این، پایه گذاری هویت یک جوان دانشجو در جامعه است و اگر جوان خود را با این هویت الهی و فطری هماهنگ کند برکات بسیاری دارد و اگر نه که دچار اختلال هویتی می شود که در برخی دانشگاه های ما حاکم است.
ثقفی تصریح کرد: این افراد که اختلال یافته و بلکه در حد بالاتر بحران زده هویتی هستند در جورچین نقشه دشمن قرار می گیرند.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی در بستر این تاریخ و هویت باید بازشناسی شود و از اول تاریخ، تلاشی دیرین در میان رهبران الهی و انبیا در جامعه بشر بوده که ماموریت و رسالت زمینه سازی یا به دست گیری حاکمیت دین را داشته اند.
مدرس حوزه گفت: آماده کردن مردم برای زمینه سازی حق و دعوت مردم برای قیام برای عدل یعنی امت سازی و امت سازی مقدمه ای است برای هدف غایی خداوند برای بشر که دولت سازی است؛ دولت الهی و صالحان که موجب سعادت بشر و همواری مسیر بهشت از آن می گذرد.
وی با بیان اینکه انبیا سه هدف عمده امت سازی، دولت سازی و تمدن سازی داشتند، توضیح داد: این رسالت دست به دست شده تا به دوره پیامبر خاتم رسیده و در عصر غیبت در همان مسیر یک سلسله متصلی از عالمان دین جانشین انبیا و اوصیا شدند تا طی 13 دوره مبارزه از ابتدای عصر غیبت تا به انقلاب اسلامی رسیده است.
ثقفی عنوان کرد: انقلاب اسلامی مبارزه داخلی و مبارزه خارجی با عامل مانع تحقق حاکمیت دین را در هر دو حوزه انجام می دهد و عدم توجه به این سابقه تاریخی برای ما لغزش در نگاه راهبردی ایجاد می کند.
وی خاطرنشان کرد: امروزه حتی برخی در حوزه های علمیه ما هم متوجه این مساله نیستند که دشمن اصلی ما جریان اهل سنت و تکفیری ها نیستند و اینها بازیچه دست دشمنان اصلی هستند که ما از آنها و صف بندی هایشان نباید غافل باشیم.
سالانه 500 مبلغ غیر رسمی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان که از سال 1377 به منظور جذب دانشگاهیان، انتقال علم دین، ایجاد مطالبه نسبت به علم دینی و آموزش مهارت های تبلیغ راه اندازی شده، تربیت می شوند.
اکنون 46 مرکز حوزوی در دانشگاه های دولتی کشور فعالیت دارند.
فراهنگ**3079**1055
خبرنگار: علی اسدی**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *