سومین مذاکره تلفنی وزیران خارجه آمریکا و روسیه در یک هفته

[ad_1]

کد خبر:
82581070 (6052630)
|
تاریخ خبر:
09/04/1396
|
ساعت:
14:56|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه اعلام کرد: گفت وگوی تلفنی لاوروف و تیلرسون شامگاه پنجشنبه به خواسته طرف آمریکایی انجام گرفت و دو طرف مسائل مهم دستور کار روابط روسیه و آمریکا را بررسی کردند.
این گفت وگوی تلفنی در شرایط تیرگی بی سابقه روابط روسیه و آمریکا انجام گرفته است، زیرا در مسائل مهمی مانند سوریه و اوکراین اختلاف های زیادی دارند که می تواند بر دیدار پیش روی سران دو کشور تاثیر منفی بگذارد.
براساس برنامه پیش بینی شده، پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس دو روزه سران بیست کشور دارای اقتصاد برتر دنیا یا جی 20 در شهر هامبورگ آلمان که 16 تیر ماه آغاز می شود، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار می کنند.
از سوی دیگر، لاوروف امروز ابراز امیدواری کرد که دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا، دیدگاههای دو کشور در باره مسائل مختلف را روشن کند.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیه 24، وی در یک همایش سیاسی در مسکو خاطرنشان کرد: حل بسیاری از مسائل بین المللی به روابط مسکو و واشنگتن بستگی دارد.
لاوروف همچنین وضع روابط روسیه و آمریکا را نامناسب و غیرعادی خواند.
روابط مسکو با غرب به ویژه واشنگتن در شرایط کنونی بسیار تیره است و بر اثر تداوم تحریم های ضدروسی آمریکا و اتحادیه اروپا، بسیاری از همکاری های دوجانبه و چندجانبه در عرصه های مختلفی از جمله در قالب پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) متوقف شده است.
دولت آمریکا هفته گذشته نیز در موج دیگری از تحریم های ضدروسی، 38 فرد و نهاد در روسیه و اوکراینی های مخالف کی یف را در ارتباط با اختلاف چند ساله بر سر شبه جزیره کریمه تحریم کرد.
وزیر امور خارجه روسیه پیش از این، با انتقاد از تحریم های ضدروسی جدید واشنگتن گفت: چیزی جز ابراز تاسف برای روس ستیزی بیمارگونه شرکای آمریکایی نمی توانم بگویم. به نظر من استناد به وضعیت اوکراین از دیدگاه ناظران جدی تمسخر آمیز است.
تحریم های ضدروسی که از سال 2014 در قالب مواضع غرب و اتحادیه اروپا به پیشگامی آمریکا در چارچوب پرونده اوکراین وضع شده، همیشه روند افزایشی داشته است.
افزون بر این، دولت اوباما در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود در سال 2016 با دستوری ناگهانی 35 دیپلمات روسیه را اخراج و دو ملک دیپلماتیک این کشور را نیز توقیف کرد که دولت ترامپ هم تاکنون حاضر نشده براساس قوانین و مقررات بین المللی آنها را بازگرداند و حتی پیش شرط دریافت یک قطعه زمین در سن پترزبورگ برای ساخت کنسولگری آمریکا را مطرح کرده که توسط مسکو رده شده است.
رئیس جمهوری روسیه نیز 12 خرداد در باره تیرگی روابط روسیه با آمریکا گفت: همکاری های مسکو و واشنگتن در پائین ترین نقطه قرار دارد و در چند سال گذشته پایه های همکاری ها که در دهه های گذشته شکل گرفته بود، تخریب شده است.
ترامپ نیز که در دوران رقابت های انتخاباتی با قاطعیت رویکردهای ضدروسی اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا را محکوم می کرد و وعده تغییر آن را می داد، نه تنها تاکنون کاری نکرده است، بلکه با اعمال تحریم های جدید، شرایط پیچیده تر نیز شده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *