موافقت مشروط سازمان محیط زیست با راه اندازی واحد بازیافت کشتی

[ad_1]

کد خبر:
82580936 (6042287)
|
تاریخ خبر:
09/04/1396
|
ساعت:
11:55|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


پروین فرشچی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: صنعت اسقاط یا اوراق کردن کشتی بسیار آلوده کننده است از این رو سازمان حفاظت محیط زیست موافق ایجاد این صنعت در کشور نیست.
وی اظهار کرد: چیزی که اکنون مطرح شده تعیین مکانی در بخشی از شمال شرقی دریای عمان برای ایجاد صنعت اوراق کشتی است اما سازمان محیط زیست بر صنعت بازیافت تاکید دارد و آنهم در صورتی که تمام مطالعات مکان یابی، استقرار، وجه اقتصادی، اجتماعی، محیط زیستی، مطالعات ارزیابی استراتژیک، ارزیابی ریسک و فناوری که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، بدون کوچکترین نقص تهیه و به سازمان تحویل شود.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ایجاد این صنعت در خلیج فارس و دریای خزر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و سازمان محیط زیست با آن موافقت نمی کند.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه این صنعت آورده اقتصادی بالایی دارد اما چند کشور از جمله ترکیه، هند، بنگلادش، چین، انگلیس در حد بسیار محدود و آنهم فقط در مرحله بازیافت و نروژ با فناوری روز، این صنعت را دارند.
فرشچی تاکید کرد: بنابراین اگر متقاضی این صنعت مدارکی ارائه دهد که تضمین کننده عدم آلودگی آن با توجه به شرایط و تناژ کشتی ها باشد شاید بتوانیم در آینده در بخشی از شمال شرقی دریای عمان یک مرکز بازیافت و نه اوراق کشتی داشته باشیم.
وی گفت: اوراق کردن تضمینی ندارد و ممکن است بعد از اوراق بازمانده های کشتی را به همان صورت که زنگ زده و آلوده است در همان مکان رها کنند که آلودگی زیادی به همراه دارد؛ اما فرایند بازیافت متفاوت است زیرا در این روند کنوانسیون هنگ کنگ وجود دارد که رعایت بازیافت کشتی ها، مقررات و شرایط خاص در آن لحاظ شده و ایران نیز در این کنوانسیون عضو است.
فرشچی با تاکید بر اینکه اگر تمام مراحل رعایت شود با یک مرکز بازیافت موافقت می کنیم افزود: برای اوراق کردن کشتی درخواست زیاد داشتیم اما درخواست مدونی که یک نفر یا مجموعه ای مطالعات علمی و جامعی ارائه دهد که بتوان با استناد به آن ، درخواست را مورد بررسی قرار داد، به معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ارسال نشده است.
وی اظهار کرد: برخی از این افراد در مجامع عمومی اعلام می کنند که سازمان محیط زیست و مشخصا معاونت دریایی آن با صنعت اوراق و یا بازیافت کشتی مخالف است در حالی که منافع ملی ما ایجاب می کند چنین صنعتی در کشور داشته باشیم، در واقع هرجا در تنگا قرار می گیرند با لغت منافع ملی می خواهند خودشان را حق به جانب نشان دهند و سازمان را نافی منافع ملی اعلام کنند در حالی که در واقعیت اینطور نیست، واقعیت این است که هیچ کدام از تقاضاها پشتوانه علمی ندارد.
وی ادامه داد:سازمان محیط زیست تاکید دارد در اجرای این فرایند باید تمام ملاحظات زیست محیطی در راستای حفظ زیستگاه ها و محیط زیست دیده شود و اگر تمام مدارک ارائه شده مبنتی بر فناوری روز و قابل قبول باشد، سازمان اجازه ایجاد یک مرکز بازیافت در بخشی از شمال شرقی دریای عمان را صادر می کند.
فرشچی تاکید کرد: این صنعت آورد اقتصادی بسیار بالایی دارد بنابراین این سوال پیش می آید که چرا از بین تمام کشورهای ساحلی دنیا و حتی آنهایی که سابقه طولانی در دریانوردی دارند این این صنعت را ایجاد نکردند و فقط چند کشور آنرا دارند، جواب مشخص است؛ چون صنعتی بسیار آلوده کننده است.
وی به بازدید خود از این صنعت در هند، پاکستان و بنگلادش اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا و خاک در این مناطق بیداد می کرد، آزبست موجود از این صنعت تا کیلومترها خاک را آلوده کرده و امکان استفاده از آن وجود ندارد.
علمی 9014**1440
خبرنگار: کیمیا عبدالله پور** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *