نویسنده الجزایری:عربستان هیچ نقش مفیدی در منطقه نداشته است

[ad_1]

کد خبر:
82603900 (6083563)
|
تاریخ خبر:
28/04/1396
|
ساعت:
15:48|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، حده حزام در مقاله ای در شماره چهارشنبه روزنامه «الفجر» الجزایر نوشت: یک شاعر و وکیل کویتی در توییتر خود به ستایش سعودی ها پرداخته و گفته است که، ‘عربستان، صادرات نفت را به خاطر فلسطین قطع، الجزایر را آزاد، یمن و لبنان را آباد و کویت و بحرین را آزاد کرده و مصر را نیز از پرتگاه نجات داده است!’
نویسنده در ادامه افزود: ‘ نمی دانم این شاعر کویتی کجا این مطالب را خوانده و به چه منابعی استناد کرده است، شاید عربستان با موشک های آمریکایی، کویت را از چنگال صدام جنایتکار آزاد کرده باشد، اما باید دانست کویت به خاطر آن هنوز گروگان آمریکا است و سالانه میلیارد ها دلار بابت جنگ آزاد سازی سال 1991 به آمریکا می پردازد.
وی افزود: در مورد الجزایر نیز باید گفت که، عربستان هیچ گاه الجزایر را آزاد نکرده است، بلکه این فرزندان آزاده بودند که با خون خود کشورشان را آزاد کردند. حتی دو کشور مغرب و تونس که میزبان دولت موقت بودند و همچنین مصر که به انقلابی ها اسلحه می داد و از رهبران الجزایر حمایت می کرد، چنین ادعایی را نکرده اند، پس چگونه است این وکیل کویتی عربستان را این چنین برجسته کرده است؟
نویسنده الجزایری در ادامه با لحنی تمسخر آمیز نوشت: شاید عربستان با دعا کردن و داشتن نیت خوب این کار را انجام داده باشد!
حده حزام همچنین در مورد یمن نیز نوشت: عربستان چگونه یمن را آباد کرده است؟ با صدها تن بمبی که هر روز هواپیماهایش بر سر کودکان یمنی می ریزند و زیرساخت های آن کشور را با خاک یکسان می کنند؟ و یا با ویران کردن یمن برای بازگرداندن دولت مشروع خیالی و ادعایی ؟
نویسنده در ادامه خطاب به این وکیل کویتی نوشت: ‘شما به چه کسانی دروغ می گویید؟برخی رسانه ها بر جنگ کثیفی که عربستان ضد یمن آغاز کرده و بیگناهان را به قتل می رساند، سرپوش می گذارند، شما می توانید حقایق را بر عکس بیان کنید اما با تاریخ چه می کنید.’
حده حزام در مورد حمایت عربستان از فلسطین نیز نوشت: توصیه می کنم کتاب «رابرت دریفوس» روزنامه نگار آمریکایی با عنوان ‘بازی شیطان، نقش آمریکا در به وجود آمدن تندروی اسلامی ‘ را بخوانید تا بدانید عربستان در جنگ 1973 اعراب با ‘اسراییل ‘صادرات نفت را برای حمایت از فلسطین و یا مصر قطع نکرد، بلکه این کار را به اشاره «ریچارد نیکسون» رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام داد تا به آمریکا بهانه ای برای جنگ های اقتصادی آینده اش داده شود دقیقا همانند بوش پدر که صدام را تشویق به اشغال کویت کرد تا بعدها بتواند سیاست هایش را در مورد کویت و عراق اجرا کند.
نویسنده در پایان گفت: اگر عربستان تا این اندازه قدرتمند است، چرا خود را از چنگال آمریکا آزاد نمی کند، ترامپ در تلویزیون آمریکا ظاهر می شود و می گوید تا زمانی که ملک سلمان نپذیرفت پول کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به او بدهد و قرارداد خرید اسلحه به ارزش بیش از 400میلیارد دلار امضا کند، حاضر نشد در نشست اخیر ریاض شرکت کند .
«ترامپ در سال 1988 در برنامه مجری مشهور ‘ اوپرا وینفری ‘ گفته بود که روزی رئیس جمهوری آمریکا می شود و همه پول های کشورهای عربی را می گیرد . او اکنون با خنده می گوید، زمانی که آمریکا برای ماموریت ها پول پرداخت می کرد، به سر آمده است .
البته عربستان آماده است که تسلیم همه خواسته های ترامپ شود. آیا استعماری بدتر از این هست؟»
خاورم **2041**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *