هشتمین مدرسه تابستانی رویان وآشنایی دانشجویان بایافته های حوزه سرطان

[ad_1]

کد خبر:
82581003 (6052534)
|
تاریخ خبر:
09/04/1396
|
ساعت:
13:36|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


دکتر سیدنفیسه حسنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: دانشجویان رشته های پزشکی و زیست شناسی با حضور در این مدرسه با مطالب پایه ای تا تکنیک های جدید تشخیصی و درمانی سرطان آشنا می شوند.
وی اظهار کرد: شش استاد برجسته شامل یک استاد خارجی، 4 استاد ایرانی مقیم خارج از کشور و یک استاد داخلی، اطلاعات مهم و پایه ای و آخرین یافته های حوزه سرطان را در هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان به دانشجویان شرکت کننده ارائه می کنند.
حسنی به استقبال خوب دانشجویان از این برنامه علمی در سال های گذشته اشاره و پیش بینی کرد امسال حدود 350 دانشجو در این مدرسه تابستانی شرکت کنند.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله برهای های این مدرسه اعلام کرد و گفت: کارگاه های آموزشی در بعدازظهر ایام برگزاری مدرسه تابستانی ارائه خواهد شد.
دبیر علمی هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان گفت: در هرسال موضوع مهم و به روز در این مدرسه ارائه می شود که در دوره قبلی به ‘سلول های بنیادی، پزشکی بازساختی و مهندسی بافت’ پرداخته شد.
پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات درمان ناباروری در هشتم خرداد ماه 1370 با هدف ارائه خدمات درمان ناباروری و انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در زمینه علوم و فناوری های کمک کننده باروری با همت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از همکاران پرتلاش تأسیس و در سال 1379 به عرصه تحقیقات سلول های بنیادی وارد شد.
این تحقیقات در سال 1382 به نتیجه رسید و پژوهشگاه رویان با تولید رده سلول های بنیادی جنینی نام ایران را در بین 10 کشور برتر دنیا که به این فناوری دست یافته اند قرار داد.
یکی از اهداف مهم محققین پژوهشگاه رویان، آموزش و آشنا نمودن دانشجویان با فناوری های جدید است. لذا به این منظور در سال 1389 اولین مدرسه تابستانی بین المللی در پژوهشگاه رویان با هدف آموزش زیست شناسی تکوین و سلول های بنیادی برگزار گردید.
در 7 دوره متوالی، هر ساله بیش از 300 دانشجوی علاقمند در زمینه رشته های علوم زیستی و پزشکی شرکت کردند که از محضر اساتید مطرح بین المللی و داخلی به مدت یک هفته بهره برده‌اند و از نزدیک با آزمایشات عملی آشنا شده‌اند.
موفقیت در برگزاری هفت دوره مدرسه تابستانی، ما را بر آن داشت تا با انگیزه بیشتر دعوت از اساتید معتبر دنیا را برای آموزش دانشجویان با آخرین پیشرفت‌های علمی ادامه دهیم. در این راستا، هشتمین دوره مدرسه تابستانی به مدت شش روز برگزار خواهد شد که امکان پذیرش 350 نفر از دانشجویان رشته های مختلف علوم زیستی و پزشکی فراهم می باشد.
علمی ** 1201 **1440
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار:گلشن

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *